Predictably irrational

 

Dzisiaj poznałem nowy termin: ekonomia behawioralna. Pozwolę sobie przytoczyć definicję z Wikipedii:

Ekonomia behawioralna to kierunek w ekonomii odrzucający założenie o racjonalności ludzkich decyzji – nie przyjmuje się założeń co do zachowań, lecz bada się jakie one są. Pozwala to zrozumieć anomalie niewyjaśnione w podejściu normatywnym.

Dan Ariely, specjalizuje się właśnie w ekonomii behawioralnej (tytuł Professor of Behavioral Economics na uniwersytecie w Duke), obecnie prowadzi badania np. na słynnym Massachusetts Institute of Technology (MIT). Dan Ariely wystąpił na tegorocznej konferencji TED i poświęcił swoje 15 minut omówieniu pewnych nieracjonalności ludzkich zachowań, w tym oszukiwaniu. Bardzo ciekawe, polecam.


Wpis opublikowany 19 marca 2009
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: ciekawostki, video, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Predictably irrational"

Najnowsze posty:


Najnowsze komentarze:

koko: Czesc wszystkim, a ja mam pytanie, mieszkam w uk i zalozylem pay pala,2 dni temu dokonalem tranzakcji i zaplacilem z... więcej »

Meh: Witam, Patrząc na recenzje w Amazon UK, ta nawigacja jest cieniutka. Jak jest z gubieniem sygnału GPS? Bo na to... więcej »

janusz walecki: Kupiłem Router Netgear N600 WNDR3700v2 w celu wykonania domowej sieci Wi-fi. Obecnie korzystam z modemu... więcej »

      Koszulki Vans

      Najniższe ceny. Darmowa wysyłka. Tylko u nas oryginalne koszulki Vans.
      vans-shop.pl
Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 900 sklepów