Jedna Idea i… cytryna?

 

Tak, tytuł wpisu jest jak najbardziej poprawny i zamierzony. Nie pomyliłem ze sobą tych dwóch cytrusów. Z informacji, które dzisiaj obiegły net, najprawdopodobniej scenariusz będzie jeden: zamiast rozkoszowania się słodkim smakiem pomarańczy, będziemy się krzywić od kwaśnej cytryny.

Odbyła się oficjalna konferencja prasowa Idei i Orange, gdzie wesoło pogadano, pokazano piękne hostessy, porozdawano darmowe startery itp. A potem dziennikarze wrócili do pracy i zaczęli pisać.

I tak, gdziekolwiek dziś nie spojrzeć w komentarze, nowa oferta Idea/Orange wcale nie zapowiada się tak atrakcyjnie, jak się spodziewaliśmy…

Np. Orange Go, który ma zastąpić obecny Nowy POP, ma oferować ceny poza sieć na niezmienionym poziomie (80gr/min, 20gr/SMS), natomiast wewnątrz sieci: odpowiednoi 60gr i 15gr. Czy jest to coś odkrywczego, jeśli popatrzeć choćby na 3gr/SMS w sieci w Heyah, która oferuje te ceny od lutego 2005r.? Co prawda wesoła pani pod „*111” zapewnia, że mój pakiet „SMS za 1gr w Idei” będzie wciąż aktywny, jednak czy pakiety te dalej będzie można zamiawiać – nie wie nikt.

Jedna Idea MIX i Jedna Idea z rachunkiem chyba też zbytnio się nie zmienią. Nowe nazwy to odpowiednio Twój Plan i Twój MIX, natomiast ceny wyglądać mają mniej więcej tak:

 • „Usługa Wszyscy i na Wszystko” – bez względu na wysokość abonamentu, ceny plasują się następująco: 0,75zł/min (sekundowe naliczanie), 20gr/SMS.
 • „Usługa Orange i Stacjonarne” – tu zaczynają się różnice, w przypadku rozmów wewnątrz sieci. Przy abonamencie 10zł, minuta rozmowy to 0,60zł, a SMS 0,15zł. Przy 200zł miesięcznie na fakturce, minuta kosztować ma 0,35zł a SMS 0,10zł.
 • „Usługa Wieczory i Weekendy” – darmowe rozmowy i SMSy w sieci Orange wieczorami i/lub weekendami. Ceny 15zł-30zł-60zł. Nie podano, jaki minimalny abonament trzeba opłacać, żeby móc korzystać z tych usług.

Znajomo, czyż nie? Jak dla mnie, to obniżka cen jest minimalna i można ją było wprowadzić bez całej szopki ze zmianą barw itp. Bo ile tysięcy (milionów?) złotych może kosztować cała kampania reklamowa (tysiące billboardów, spotów w mediach, reklam w prasie, w portalach internetowych itp), przerobienie logosów i wystrojów w grubo ponad tysiącu salonów i saloników Idei w całym kraju, wydrukowanie od zera wszystkich ulotek i broszurek, przerobienie całego serwisu idea.pl czy choćby zamiana nazwy w środku sezonu I ligi polskiej piłki nożnej z Idea Ekstraklasa na Orange Ekstraklasa?

Oby te cenniki, to były tylko przekłamania, które wydostały się w świat, a w poniedziałek rano, mój nowy operator Orange mnie mile zaskoczył.

Czego sobie i Wam życzę.

Wpis opublikowany 17 września 2005
Tagi: , , , , ,
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Jedna Idea i… cytryna?"

 1. Cała szopka dookoła Idei i Orange ma na celu załatwoć sobie nowych klientów ;) Idei zmienia sie tylko właściciel… no właśnie, a co z punktami Ideii w telepunktach? Nigdy nie lubiałem Telekomuny i nada nie lubię :P maszczęście mam Erę :D

  Autor komentarza, sobota, 17 wrz 2005 #

 2. Idea = PTK Centertel = społka zależna od TP = Społka zależna od France Telekom = firma będąca właścicielem Orange :)

  Czyli w praktyce nic się nie zmienia, jeśli chodzi o właściciela. France Telekom po prostu znowu prowadzi swoje eksperymenty w Polsce…

  Autor komentarza, sobota, 17 wrz 2005 #

 3. To wszystko opowiadanie bajek…
  Nie ma to jak Heyah :)

  Autor komentarza, sobota, 17 wrz 2005 #

 4. nie ma to jak Plus,
  i uśmiech zawsze gości :-)

  Autor komentarza, środa, 19 paź 2005 #

 5. ludzie… ale biorąc dajmy na to opcje orange i stacjonarne płacimy trochę wiecej za rozmowy i smsy, ale całkiem niezłe telefony dostępne są już za 1 zł!!! W tel na karte w innych sieciach nie mamy tego

  Autor komentarza, środa, 7 gru 2005 #

 6. nie ma to jak POMARAńCZA!!! :) nalepsze telefony, najlepszy zasięg, najlepsze oferty!!!! Oby tak dalej :)

  Autor komentarza, środa, 6 gru 2006 #

 7. ja mam jedną idee mix i nie mam zielonego pojecia jak ustawic smsy za 1 gr ale tansze niz 10 zl za aktywacje pomocy:(:(:(

  Autor komentarza, piątek, 26 sty 2007 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów