Gadu-Gadanie ze mną

 

W związku z tym, że ostatnio zagadywało do mnie coraz więcej przeróżnych ludzi, trujących o byle pierdołę, wprowadziłem system autoryzacji. Jeśli nie jesteś jeszcze na liście kontaktów lub z jakiegoś innego powodu zostałeś wybrany, musisz najpierw zapoznać się z tym tekstem, a następnie jeszcze raz zagadać, pisząc tylko słowo akceptacja

Zapoznaj się proszę z tym tekstem zanim zaczniesz ze mną rozmowę na GG. Unikniesz w ten sposób kłótni i zdziwienia, czemu po pierwszym zdaniu zostałeś od razu zbanowany lub moje odpowiedzi były wyjątkowo niemiłe…

Przedstaw się

Kultura tego wymaga – napisz kim jesteś, skąd masz namiary itp. Wkurzają mnie nieznane mi osoby, które wyskakują od razu z hasłem „czesc, mam problem z tym i z tym, pomoz.” i oprócz tego ani me, ani be, ani kukuryku.

Pisz normalnie

Nie
pisz
każdego
słowa
w
osobnej
linijce

Uwierz, że GaduGadu nie ma ograniczenia długości pojedynczej wypowiedzi do 5 wyrazów. Jeśli chcesz coś dokładniej opisać, zamiast co chwilę klepać [enter] i zalewać mnie milionem wypowiedzi, napisz jedną, nawet kilkuzdaniową i dopiero ją wyślij. Że to niby dłużej trwa? Nie bój nic, aż tak szybko nie ucieknę.

Nie zaczynaj też rozmowy od debilnego ej,. „ej, słuchaj”, „ej, a jak się robi…” itp.

Błędy ortograficzne

Każdemu zdarza się strzelić ortografa, ale do jasnej ciasnej nie w najprostszych wyrazach! „Ktury”, „mugl”, „pomuz” – chyba sobie żartujesz! Jeśli zobaczę, że ktoś do mnie napisał w ten sposób, to będę się poważnie zastanawiał, czy warto odpisywać… Jeśli ktoś tak pisze do mnie, okazuje mi w ten sposób brak szacunku. A jeśli ktoś mnie nie szanuje, to czemu ja miałbym go szanować? A jeśli, nie daj Boże, będziesz się jeszcze tłumaczyć w stylu „mam prawo robić błędy, mam dysleksje” to na 100% więcej nie odpowiem. BYKOM-STOP!

Odpowiednie stosowanie znaków interpunkcyjnych (kropki, przecinki), wielkich i małych liter i innych zasad pisowni jest również bardzo mile widziane.

Emotikonki, podwójne wykrzykniki i znaki zapytania

W moim Konnekcie nie mam zainstalowanej obsługi emotikonek, więc daruj sobie wszelkie „” itp., bo i tak nie zobaczę tego żółtego animowanego pokemona.

Podobnie się ma sprawa z podwójnymi wykrzyknikami i znakami zapytania. Nic mi się nie animuje (bo tego nie trawię, rozprasza tylko), więc proszę w rozmowie ze mną stosować zwykłe pojedyncze „!” i „?”.

Wysyłanie plików i obrazków przez GG

Nie mam zainstalowanej obsługi wysyłania plików i obrazków przez GG. I nie będę miał. Nie wyskakuj mi więc z hasłami „włącz obsługę obrazków powyżej 2kb” itp. Są inne formy przesyłania plików w Internecie

Łańcuszki, czyli „prześlij to do…”

Nie cierpię, nie trawię i nie toleruję łańcuszków internetowych. Nie ważne czego dotyczą – po prostu nie życzę ich sobie. Jeśli dostanę od ciebie łańcuszek, to od razu dostaniesz odpowiedź „PLONK. http://lancuszki.avx.pl Do zobaczenia w piekle” i zaraz dołączysz do grupy „ZABLOKOWANI”. Więcej możesz sobie przeczytać na podstronie Łańcuszki? Nie dziękuję…

„Cześć, poklikasz?”

Nie. Na 99% jestem zajęty i nie mam czasu na pogaduszki o niczym. Jeśli będę chciał poględzić o niczym, to wejdę na jakiś czat lub zaznacze to w statusie.

„Co mi powiesz?”

Ty zaczynasz rozmowę, więc oczekuję od Ciebie, że wiesz od dawna o czym chcesz rozmawiać. Jeśli masz do mnie jakąś konkretną sprawę – pisz. Jeśli nie – daruj sobie rozmowę i udaj się na jakiś czat.

„Jesteś? JESTEŚ?! NO JESTEŚ??!!”

A jaki mam status? „Zaraz wracam”. Co to może znaczyć? No na przykład to, że może mnie nie być przy komputerze, że jestem zajęty itp. A wtedy na pewno Ci nie odpowiem od razu, więc nie wrzeszcz jeśli nie dostaniesz odpowiedzi po 5 sekundach.

Jeśli mam status „Niedostępny” to znaczy, że mnie nie ma. Nie używam „Niewidoczego”, więc tym bardziej nie dobijaj się.

„Znasz jakąś stronę…?”

Google.pl

„Wiesz gdzie znajdę…?”

Jak już wspominałem: Google

„Poooomóż mi!!!”

Pierwsze i najważniejsze: Google nie gryzie – tam znajdziesz wszystko. Zanim zaczniesz pytać o rzeczy oczywiste – googluj. Dalej: w czym pomóc? Zrobieniu strony WWW? Są kursy w Internecie, tzw. „pomoc” zwykle kończy się tym, że chcesz żebym Ci zrobił całą stronę. A jeśli nawet chcesz coś zapłacić, to nie pisz mi nawet tekstu w stylu „dostaniesz 5 ziko”…

Problemy z komputerem? Jeśli masz legalnego Windowsa, to masz opłacone wsparcie techniczne. Ciężko mi przez GG zdiagnozować czemu Twój komputer wolno chodzi, nie mam też czasu sprawdzać miliona kombinacji w ślepo i za free. Jeśli mieszkasz w Trójmieście, możemy się umówić na wizytę serwisową. Przyjadę, zobaczę co nie działa, naprawię usterkę i poproszę o uiszczenie opłaty.

Tworzenie stron internetowych i serwisowanie kompów to moja praca za którą oczekuję wynagrodzenia. Strony WWW też robię na zamówienie, załatwiam przy okazji porządny hosting i domenę. Ceny niewygórowane.

Wpis opublikowany 9 września 2006
Tagi:
Kategorie: Bez kategorii

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Gadu-Gadanie ze mną"

  1. beznadziejne

    Autor komentarza, poniedziałek, 17 sie 2009 #

  2. kto chce zemną pogadać ??????

    Autor komentarza, poniedziałek, 17 sie 2009 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów