DreamHost Apps – darmowy hosting dla WordPress, Drupal, Wiki i phpBB

 

Co możemy zrobić z naszym WordPressem?

Obecność w menu opcji edycji wyglądu skórki oraz instalacji nowych pluginów nastraja bardzo pozytywnie. Do momentu w którym nie będziemy chcieli skorzystać z tych opcji…

Wtedy przychodzi bowiem totalne rozczarowanie. Możliwości dostosowania bloga jest bardzo mało i niestety wszystko ogranicza się do tych samych opcji co na WordPress.com…

Do dyspozycji mamy 48 skórek bez możliwości edycji ich kodu. Obecność edytora kusi aby zabrać się za zmiany, ale niestety komunikat na dole strony szybko sprowadza na ziemię:

DreamHost Apps

Nie stworzymy więc własnej genialnej skórki, nie dodamy statystyk, nie umieścimy reklam…

Podobnie ma się rzecz z pluginami: jest możliwość przeglądania oficjalnego repozytorium, możemy nawet kliknąć „Install it”… ale wtedy WordPress poinformuje nas, że katalogi nie mają praw do zapisu, a dostępu do FTP niestety nie posiadamy…

DreamHost Apps

Wśród domyślnie zainstalowanych pluginów znajdziemy: Akismet, Extended Comment Options, reCAPTCHA, Trackback Validator, WP-ShortStat i największy killer-ficzer: Hello Dolly.

Warto używać czy nie?

Ciężko powiedzieć… jeśli wystarczają nam funkcje dostępne na WordPress.com a chcemy tylko za darmo podpiąć własną domenę – DreamHost Apps jest idealnym rozwiązaniem. Jeśli potrzebujemy czegoś więcej… własna instalacja WordPress na jakimś prostym hostingu to chyba nieunikniona opcja.

Podobnie jest w przypadku innych aplikacji – wszystko działa super dopóki wystarczają nam domyślne szablony. Jeśli chcemy osiągnąć coś więcej – niestety, możliwości zerowe.

A inne aplikacje?

Ciekawe jest to, że nigdzie nie ma oficjalnie podanego limitu miejsca na nasze uploadowane pliki, a znając DreamHost o ile limity faktycznie jakieś są, to są liczone w dziesiątkach gigabajtów. Bardzo sprawnie radzi sobie np. galeria oparta na ZenPhoto… jeśli szukamy miejsca na galerię, ZenPhoto na DreamHost App może być całkiem sensownym rozwiązaniem.

Forum oparte na phpBB3 również działa całkiem sensownie, o ile wystarczy nam oczywiście tylko domyślny angielski interface i podstawowe skórki.

Spamblogi, SEO

Aż się prosi aby wykorzystać DreamHost Apps do budowania zaplecza czy innych podchodzących pod spam technik. W Terms of Service oczywiście jest to zabronione i myślę, że faktycznie będzie tępione. Co innego gdy płacisz za konto i stawiasz sobie pełno autoblogów, co innego korzystanie z darmowych zasobów :)

Customer agrees to not engage in activities pertaining to Black Hat SEO, Spamdexing, and so-called „Scraper sites.” These can all have a severely detrimental effect on server performance and are not permitted.

The Customer agrees to hold only one (1) active account at any given time with DreamHost Apps. Signing up for multiple accounts is grounds for termination of all plans, including the first one, without warning.

Podsumowując…

Usługi działają bardzo sprawnie, instalacja i konfiguracja nowych aplikacji trwa dosłownie minutę i jest banalnie prosta – po trzech kliknięciach mamy gotowe do działania forum, galerię czy bloga.

Jeśli jest nam potrzebna dosłownie podstawowa funkcjonalność dostępnych tu aplikacji, a chcemy bezpłatnie korzystać z własnego domeny – DreamHost Apps jest rozwiązaniem bardzo dobrym. Jeśli natomiast potrzebujemy więcej dowolności – tylko i wyłącznie własny hosting (Prohost.pl, Site5.com, DreamHost.com czy WebFaction.com).

» Zobacz dodatkowe ilustracje do wpisu «

 

Wpis opublikowany 10 lutego 2009
Tagi: , , , , , ,
Kategorie: domeny, hosting, internet, wordpress, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "DreamHost Apps – darmowy hosting dla WordPress, Drupal, Wiki i phpBB"

 1. Ach, już myślałem, że wykorzystam DreamHost, jednak kiedy doszedłem do miejsca, gdzie napisałeś, że nie można wgrywać swoich pluginów to mina mi zrzedła. Jednak jeśli chodzi o reklamy to można dodać je ręcznie do każdego posta oddzielnie.
  Niemniej jednak dzięki za informację! ;)

  Autor komentarza, wtorek, 10 lut 2009 #

 2. Interesująca propozycja. Co prawda bloga tam nie założę, ale możliwość postawienia wiki, forum czy galerii zdjęć (nawet na własny użytek) może się przydać.

  Autor komentarza, wtorek, 10 lut 2009 #

 3. No bo wszystkie App tak działają, że są już zainstalowane w pojedynczej kopii. I tylko bazy się powielają, ew. są tworzone jakieś symlinki.
  Czego innego za darmo można się spodziewać:)

  Autor komentarza, wtorek, 10 lut 2009 #

 4. Tak bez wtyczek/rozszerzeń to lekka lipa. Chyba jednak bardziej pod bloga lub małe wiki opłaca się kupić hosting za jakieś 200 PLN rocznie i móc sobie wszystko skonfigurować.

  Autor komentarza, wtorek, 10 lut 2009 #

 5. A czy można załączać grafikę, czy wszędzie w WP muszę podawać linki do grafik zewnętrznych?
  Tylko w tym przypadku po co możliwość hostowanej galerii?

  ps. usuń spam który przeszedł powyżej mnie.

  Autor komentarza, niedziela, 22 lis 2009 #

 6. Moge polecic 2ap.pl takiej jakosci nigdzie nie znajdziesz.

  Autor komentarza, środa, 12 sty 2011 #

 7. Cześć wszystkim!

  Znacie jakieś fajne strony gdzie mogę zarezerwować hotel i bilet samolotowy, najlepiej jakieś z polecenia?
  Może podsuniecie mi też jakieś dobre państwa do których mógłbym polecieć, ino nie pospolite w stylu Hiszpania, ino jakieś wyjątkowe i żeby dużo niemców nie latało.

  Za pomoc stawiam poczwórne pifko z rureczką :)
  Pozdrówko

  Autor komentarza, sobota, 21 maj 2011 #

 8. Rezygnują z tego hostingu. A szkoda bo był fajny.

  Autor komentarza, poniedziałek, 27 lut 2012 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów