Blog is back. Better and faster.

 

Wczoraj o 20:17 serwer zaliczył małe „kuku”, strony przestały się wyświetlać, a w skrzynce odbiorczej znalazłem maila od administratorów:

This email has been sent to notify you that web access to one or more of your Site5 hosting accounts has been blocked due to resource usage issues.

No tak, to shared hosting…

Sprawdziłem potencjalnych winnych, ale nie znalazłem niczego podejrzanego. Odblokowałem konto i odpisałem na mail supportu z prosząc o jakieś szczegóły (np. który skrypt zawinił). Pół godziny później to samo, przy czym tym razem pojawił się dopisek, że odblokować konta bez pomocy supportu się nie da.

Wytypowałem dwóch winnych, zablokowałem dwa katalogi do dalszego testowania i poprosiłem o odblokowanie pozostałych stron. I tak wciąż czekam na reakcję…

Sekretarka i inne blipowe szmery bajery

Sądząc po Waszych wiadomościach, Sekretarka jest już chyba niezbędnym elementem, więc czym prędzej przerzuciłem ją na drugie konto w Site5. Powinna już elegancko działać.

Ten blog

Ten blog to jednak trochę większe bydle… 150 tysięcy odwiedzin w zeszłym miesiącu pociągnęło za sobą ładne 30GB transferu. A że i tak od jakiegoś czasu rozglądałem się za hostingiem… to blog właśnie dorobił się własnego miejsca w sieci.

Nową przystanią dla blogaska jest Prohost.pl (link z kodem polecającym, a co ;))- plan „Medium” z DirectAdminem. Przyspieszenie powinno być odczuwalne – serwer stoi podpięty do niezłego łącza w centrum Gdańska („Zieleniak”). Na kilka rzeczy można pomarudzić, ale na razie działa w miarę stabilnie. Zobaczymy jak to będzie wyglądało za jakiś czas.

Pozostałe strony

Na razie zostały za wielką wodą i wciąż czekają na zlitowanie się obsługi Site5… To chyba najwolniejsza reakcja supportu w mojej trzyletniej przygodzie z tą firmą. Najdotkliwiej to chyba odczuwa Łukasz Więcek… Robię co mogę. Na pewno będę musiał zrobić jakieś przemeblowanie wśród stron na obu kontach. Mam kilka fajnych pomysłów na kolejny blipowe bajery, ale wymagają one trochę wolnej mocy obliczeniowej.

A przyczyny padu?

No i najważniejsze pytanie na sam koniec: skąd to przeciążenie? Efekt Wykopu po wrzuceniu fotki billboardu? Wątpię, WP Super Cache wytrzymał protesty N-K miesiąc temu, chociaż ruch był dwukrotnie większy… Musiało się nałożyć kilka innych przyczyn…

Wpis opublikowany 10 listopada 2008
Tagi: , , , ,
Kategorie: blog, hosting, internet, prywata, wszystkie

Zobacz również:

Komentarze do wpisu "Blog is back. Better and faster."

 1. A jednak moje uprzedzenie do oversellingowych hostingów zza Oceanu potwierdza się…

  Autor komentarza, poniedziałek, 10 lis 2008 #

 2. Overselling jest wszędzie.

  Konto na którym był do wczoraj blog (czyli t1.topa.pl) było jednym ze starszych i wciąż tam miałem tylko 5GB miejsca i 100GB transferu/mc. Dobiłem do tych 90GB w październiku i nie było ani jednej uwagi. Limity transferu i miejsca swoją drogą, Reource Usage Policy swoją – jasno podane: http://www.site5.com/support/rup

  Do tej pory byłem naprawdę zadowolony z tego hostingu.

  A aż taka obsuwa z odpowiedzią i blokadą stron pierwszy raz się zdarzyła…

  Autor komentarza, poniedziałek, 10 lis 2008 #

 3. nie widze „fotki billboardu”

  Autor komentarza, poniedziałek, 10 lis 2008 #

 4. ~Tomasz Topa – wiem, ale chyba nigdzie aż w takim stopniu. ;)

  Ale po Twoich przejściach, to można powiedzieć, że Site5 i Dreamhost powinny wylądować w jednym worku…

  Autor komentarza, poniedziałek, 10 lis 2008 #

 5. Prędzej czy później i tak wylądujesz na własnej maszynie i wtedy zobaczysz co to wygoda :)

  Autor komentarza, wtorek, 11 lis 2008 #

 6. Szczerze mówiąc, to sam się zastanawiam, czemu ~TT jeszcze się babrze na hostingu współdzielonym. :P

  Autor komentarza, wtorek, 11 lis 2008 #

 7. Nie mam jeszcze konta na ProHost, ale nie jesteś pierwszy, który to poleca… jestem ciekaw ile zniosą, z tak niskimi cenami.

  Autor komentarza, wtorek, 11 lis 2008 #

 8. W Prohost masz limit 5% CPU ale z solidnej wzorcowej maszynie. U mnie po „wykopefekt” miałem może max 2% wykorzystane, więc źle nie jest i również polecam :)

  Co do Site5 i jego limitów to zobaczcie http://www.webhostingtalk.pl/index.php?showtopic=12483&st=0&p=129493&#entry129493 czyli wypada „trochę” blado ;) U nich jest najśmieszniejsze to, że dla resellerów mają taki sam limit co dla kont shared :/

  Autor komentarza, środa, 12 lis 2008 #

 9. Szczerze mówiąc, to sam się zastanawiam, czemu ~TT jeszcze się babrze na hostingu współdzielonym. :P

  Też się zaczynam nad tym zastanawiać… :)

  Autor komentarza, środa, 12 lis 2008 #

 10. Do tej pory takie bloki miałem tylko na nazwa.pl :)
  Też ciągle szukam idealnego hostingu, więc z wielkimi nadziejami czekałem na rozwiązanie tego wątku. A tu Prohost! Nie korzystałem z ich usług nigdy, więc nie wiem. Zacząłem studiować opinie, których są setki i niewiele się zmieniło. Dalej nie wiem nic.

  Byłem już skłonny kupić, ale przeczytałem, że jeden z punktów regulaminu brzmi „Abonent zobowiązuje się do nie udostępniania usług świadczonych przez Operatora osobom trzecim(z wyjątkiem Abonentów kont reseller)”. Ja aż takim resellerem nie jestem, ale chciałbym mieć możliwość decydowania o wykorzystaniu tej przestrzeni.

  A czy na Site5 zdarzały Ci się często jakieś krótkie pady? Ja monitoruję swój serwer na Site5 przez El-monito i przynajmniej kilka razy w tygodniu mam usługę niedostępną przez chwilę. Tylko nie wiem czy to kwestia problemów gdzieś na łączach (z Teksasu do Polski to jednak spory kawał świata), czy rzeczywista awaria serwera (nie zawsze jestem w stanie sprawdzić na ich stronach status serwera).

  Autor komentarza, środa, 19 lis 2008 #

 11. Cześć!

  Tomek.

  Moim zdaniem – nie ma co się zastanawiać nad nowym shared hostingiem, jeżeli kolejny hostingowiec nie spełnia naszych oczekiwań. Serwis internetowy, który stale się rozwija, a tym samym rośnie jego oglądalność, zasługuje na własny serwer, nawet, jeżeli miałby stanąć na wolniejszym łączu.

  W większości przypadków, węższym gardłem będą ograniczenia wydajnościowe na serwerze shared hostingowym niż łącze providera dostępowego. Oczywiście należałoby zadać pytanie: wystarczy łącze ADSL czy należy szukać bardziej symetrycznego?

  Maszyna na serwer nie musi być najwyższych lotów. Jedynie administracja (bezpieczeństwo) może być dodatkowym kosztem, w porównaniu do tradycyjnych pakietów shared hostingowych :)

  Pozdrawiam, Matt

  Autor komentarza, wtorek, 25 lis 2008 #

 12. Zamówiłem przed chwilą sprawdź czy Ci prowizje nalizczyło :)

  Autor komentarza, poniedziałek, 8 gru 2008 #

 13. Hmm no i zamówiłem za Twoją namową… przeniosełem tam dwie stronki niwielkiego wordpressa (50 UV/dzien) i księgarnie z escpartners…

  No i się zaczęło codziennie email tej treści:

  „Witaj.

  Jest to automatyczne zawiadomienie o przekroczeniu limitu cpu twojego konta precelik (xsennpl1) na Prohost.pl

  Aktualne uzycie: 1.12%
  Limit dobowy twojego planu: 1%

  Prosimy zmniejszyc uzycie cpu lub zmienic plan na wyzszy. W przypadku kilkukrotnego przekroczenia limitu konto zostanie zawieszone.

  To jest automatyczny email prosimy na niego nie odpowiadac – wszelkie pytania prosimy zglaszac pomocy technicznej.

  Prohost.pl”

  Zrezygnowałem z księgarni z escpartners i tak wielkich zysków nie było… wcczoraj niestety znowu dostałem ten email… ja dziękuję za taki hosting… żeby jednegpo wordpressa (50UV/dzień) nie mógł utrzymac.

  Autor komentarza, wtorek, 20 sty 2009 #

 14. Hm… ja tu notuję 1500 odwiedzin dziennie i bez zająknięcia to wszystko chodzi…

  Autor komentarza, wtorek, 20 sty 2009 #

 15. już iwem czemu :) bo ty wcale nie masz „wzorcowej maszyny DELLa” tylko masz MEDIUM value :) no i platinum zdaje się możesz do 5% zużyć.
  Będę się musiał przenieść :P

  Autor komentarza, wtorek, 10 lut 2009 #

Robisz zakupy w internecie?
Pomagaj ZA DARMO przy okazji
4000 organizacji społecznych i ponad 1000 sklepów